Wybieramy podłogę do domu

Podstawowa jest taka, że nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Domu lub mieszkania to szereg różnych decyzji. Musimy wybrać odpowiedni kolory ścian, wybrać meble do kuchni i do salonu jak i podjąć decyzję o wyglądzie łazienki. Jednak jedną z najtrudniejszych decyzji, jakie musimy podjąć jest wybór tego co mamy położyć na podłogę. Jeżeli również zastanawiasz się nad tym co to może być, to zapraszamy do naszego artykułu. Znajdziesz tutaj kilka podpowiedzi, w co mogą być oddane nowoczesne podłogi.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to obok podłogi drewniane i najbardziej tradycyjny materiał, jaki stosowany jest do wykończenia podłóg. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę – to czy płytki nadają się na podłogę. Drugim ważnym elementem jest ich klasa ścieralności. Warto również sprawdzić, czy one są mrozoodporne oraz antypoślizgowe. Na sam koniec sprawdźmy ich plamoodporność. Płytki dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Każdy bez problemu znajdzie coś dopasowane do swoich potrzeb. Warto zauważyć, że płytki ceramiczne idealnie pasują do ogrzewania podłogowego.

Podstawowa jest taka, że nie nadają się na ogrzewanie podłogowe

Panele laminowane

Drugim bardzo popularnym rozwiązaniem są panele laminowane. Podłoga tego typu będzie najtańsza w montażu, ale jednocześnie najmniej trwała. Dużą zaletą paneli laminowanych jest to, że można montować je bardzo szybko. Panele są mało odporne na ścieranie i dość szybko się niszczą. Nie powinno się również używać do ich czyszczenia mopa parowego, a w przypadku tradycyjnego mopa bardzo uważać na nadmiar wody. Panele laminowane nie dają możliwości odnowienia. Również jeżeli zdecydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to panele nie będą dobrym do tego rozwiązaniem

Podłogi wykonane z drewna

Wielką zaletą drewna jest jego długowieczność oraz możliwość odnawiania

Zdecydowana większość osób marzy o tym, aby mieć podłogę wykonaną z prawdziwego drewna. Mogą być to na przykład podłogi z klepki parkietowej, ale obecnie nowoczesne podłogi często wykonywane są z drewna wielowarstwowego. Wielką zaletą drewna jest jego długowieczność oraz możliwość odnawiania. Pomimo że podłogi drewniane mają bardzo wiele zalet i są piękne to mają również swoje wady. Podstawowa jest taka, że nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to musimy liczyć się, z tym że dom nasz będzie nagrzewał się znacznie dłużej.

Jak widać wybór podłóg jest bardzo duży i tylko od nas zależy, na jakie rozwiązanie zdecydujemy się na naszej podłodze. To co jest dostępne w sklepach bez problemu pozwoli dobrać na podłogę idealnie dopasowaną do naszych oczekiwanie.