Nowoczesne podłogi w 2021 roku

Nowoczesne podłogi roku 2021 dominowały głównie trendy wnętrzarskie. Podłoga miała za zadanie oddawać elegancje, prostotę oraz indywidualizm. Najczęściej, aby zaznaczyć, te cechu zostały umieszczone za postacią wykończeń czy różnych kolorów. Zatem nic nie pozostało nam jak sprawdzić jaka podłoga stała się nowoczesna w 2021 roku.

Naturalne materiały i faktury

Nowoczesne podłogi roku 2021 dominowały głównie trendy wnętrzarskie.

W tym roku nadal wykorzystywało się chodniki czy dywany, lecz główną rolę odgrywały podłogi wykonane z drewna bądź posadzka wyłożona kolejno płytkami, panelami winylowymi oraz lawinowymi. Bardzo będzie się odznaczać elegancja połączona wraz z niedoskonałościami stylu rustykalnego. Z jednej strony w końcu doszło do zauważenia powierzchni chropowatych i surowych pokroju postarzanego drewna, natomiast z drugiej strony typy wyrafinowane oraz luksusowe przykładowo marmur.

Nowoczesne panele podłogowe

Ten rok zamieszał kompletnie, w trendach kolorystycznych odbijając się bezpośrednio między innymi właśnie na kolorach podłoża. Kolory wykorzystywane do paneli opierały się na bieli, szarości czy beżu. Podobnie jest, również z płytkami łazienkowymi i kuchennymi, które imitują beton bądź kamień. Nowoczesne kolory paneli w roku 2021 opierały się na barwach nawiązujących do ziemi. Jeżeli nie jesteśmy zbytnio przekonani co do bladych kolorów, zawsze możemy zdecydować się na rdzawe odcienie czerwieni czy pomarańczu. Wraz z wykorzystaniem drewnianych mebli uzyskuje się stylu vintage.

Kiedy uważamy, że drewniana podłoga jest zbyt wymagająca, wówczas dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po panele lawinowe. W ich skład wchodzą cztery warstwy. Pierwszą z nich jest warstwa przeciwprężna. Drugą stanowią płyty HDF. Następnie znajdziemy sektor dekoracyjny. I na samym końcu zobaczymy laminat zabezpieczający dekor przed uszkodzeniem. Ich głównymi zaletami są stosunkowo niska cena oraz sprawny montaż niewymagający dodatkowych gwoździ czy odrobiny kleju. Laminat sprawia, że panele są trwałe i odporne za zabrudzenia. Dodatkowo na rynku dostępne jest wiele wariantów kolorystycznych.

Nowoczesne płytki podłogowe

Kiedy uważamy, że drewniana podłoga jest zbyt wymagająca, wówczas dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po panele lawinowe

Oczywiście nie można zapomnieć o kafelkach, tę modne płytki podłogowe dominowały, w roku 2021 w wariantach mini bądź maks. Ten rok, jeżeli chodzi o kuchnię oraz łazienkę to opierał się na chropowatych i matowych płytkach. Podłogowe inspiracje w tych pomieszczeniach odwoływały się do kultury bliskowschodniej czy śródziemnomorskiej. Najbardziej pożądane były płytki imitujące marmur. Nie jest to banalne rozwiązanie do takich części domu, jakimi jest kuchnia i łazienka.