Jaka deska podłogowa spełni nasze oczekiwania?

Proces wyboru deski podłogowej bywa nie lada wyzwaniem dla odbiorcy. Musimy dokładnie zastanowić się, jaka podłoga spełni nasze oczekiwania. Na szczęście na rynku znajdziemy szeroki asortyment i atrakcyjne ceny, co daje wiele możliwości. Na jakie deski podłogowe postawić? O czym pamiętać podczas wyboru? Co oferują producenci?

Wysoka jakość jest najważniejsza

Deski podłogowe muszą odznaczać się wysoką jakością. Podczas remontu z pewnością znaczenie ma cena podłogi, jednak najtańsze deski raczej nie będą dobrym wyborem. Pamiętajmy o tym, że podłoga powinna być trwała i solidna, dzięki czemu posłuży nam przez długi czas. Dokładnie zastanówmy się, jakie deski podłogowe sprawdzą się w danym miejscu. Przemyślana inwestycja sprawi, że nie będziemy martwić się kolejnym szybkim remontem i wymianą desek. Dobrym wyborem jest dobra jakościowo naturalna lita podłoga, jaka przez długie lata zachowa najważniejsze właściwości i wygląd.

Deski podłogowe muszą odznaczać się wysoką jakością

Deska podłogowa – jak wybrać?

Jeśli zależy nam na wysokiej trwałości, dobierzmy deskę podłogową dobrej jakości. Podczas zakupu stajemy przed dylematem odnośnie tego, czy deska ma być lita, czy trójwarstwowa. Mogłoby się wydawać, że ta druga opcja będzie bardziej trwała, jednak nie jest to prawdą. Warstwa użytkowa w takiej desce jest bardzo cienka. Dla porównania, lita deska bazuje na warstwie użytkowej na poziomie ok. 10 mm. Dzięki temu odznacza się dużą możliwością odnawiania i posłuży nam przez wiele pokoleń. To samo dotyczy litego parkietu, jaki może być odnawiany wiele razy.

Ekologiczne deski podłogowe

Deska podłogowa cieszy się sporym uznaniem w wielu polskich domach

Nie zapominajmy o dodatkowych aspektach, jakie wpłyną na nasz komfort. Jeżeli w domu na podłodze bawią się dzieci, swoje zadania spełni podłoga wolna od toksyn. Klejone deski mogą zawierać rakotwórcze substancje, dlatego nie jest to dobry pomysł. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji jest lita deska, jaka jest wykonana z jednego kawałka drewna i złączona ze sobą podobnie jak puzzle. Dzięki temu zachowamy bezpieczeństwo i zadbamy o ekologię. Parkiet ekologiczny jest naturalnym produktem i inwestycją na długie lata.

Deska podłogowa cieszy się sporym uznaniem w wielu polskich domach. Producenci oferują połączenie wysokiej jakości z trwałością desek, co z pewnością da nam komfort. W każdym wnętrzu warto wprowadzić przytulne elementy wyposażenia. Nie zapominajmy o ekologicznych deskach, jakie zakupimy w wielu sklepach. Producenci cały czas poszerzają ofertę, tak aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynkowym. Dzięki temu każdy znajdzie to, czego potrzebuje.