Czy podłoga drewniana nadaje się w parze z ogrzewaniem podłogowym?

Bezpieczne, jak i także zdrowe rozwiązanie

Musimy przyznać, że nowoczesne podłogi drewniane są dla nas bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Podobają nam się od pierwszego wejrzenia. Jednak mamy kilka wątpliwości. Nie jesteśmy do końca przekonani, czy rzeczywiście podłoga drewniana będzie dobrym wyborem. Oczywiście polecamy rozmowę z fachowcem od drewnianych podłóg. Takich na rynku nie brakuje. Wystarczy, że zdecydujemy się na pójście do pierwszego lepszego marketu budowlanego, w którego asortymencie znajdują się podłogi drewniane.

Bardzo często mamy wątpliwości, czy podłogi drewniane nadają się do ogrzewania podłogowego. Jak jest w rzeczywistości? Jeśli używamy tradycyjnych kaloryferów oraz grzejników, to nie ma kompletnie żadnych przeciwwskazań. W pewnym stopniu może być ryzykowne zastosowanie podłogowego ogrzewania, jednak ono także nie jest wykluczone, należy zadbać jednak o dopracowanie kilku szczegółów. Podłogi drewniane oraz ogrzewanie podłogowe nie będą się wzajemnie wykluczały, jeśli ogrzewanie będzie sterowane automatycznie, a grzewczym czynnikiem będzie woda, która czerpie temperaturę z pompy ciepła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w pomieszczeniach o odpowiedniej izolacji, które nie wymagają od nas działania ciągłego systemu grzewczego. Takowe rozwiązanie pozwala się nam cieszyć podłogą drewnianą i to nawet przy zastosowaniu takiego rodzaju ogrzewania.

Zastosowanie zarówno jasnej, jak i także ciemnej podłogi drewnianej jest praktycznym, ale jednocześnie także estetycznym rozwiązaniem, które to pozwala nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Następną zaletą drewnianej podłogi jednak są walory zdrowotne. Drewniane podłogowe deski charakteryzują się na pewno antystatycznością. Zapobiega to skutecznie osiadaniu na ich powierzchni wszelkiego rodzaju alergenów.

Pamiętajmy o tym, aby przy zakupie nowoczesnych podłóg drewnianych nie sugerować się jedynie ich wyglądem oraz ceną. Najważniejsze jest to, aby wybrana przez nad podłoga drewniana była możliwie najwyższej jakości. Jakość jest o tyle ważna, że zależy nam na jej trwałości oraz służeniu przez wiele, wiele lat. Wiadomo, że podłóg nie zmieniamy co roku, czy też nawet raz na kilka lat. Jest to inwestycja na kilkadziesiąt lat. W związku z tym musimy się postarać i nie wybierajmy tylko i wyłącznie najtańszych podłóg. Co jak co, ale musimy nieco wydać, aby być zadowolonym zarówno z jakości, jak i także z estetyki wykonania. Jest to świetne połączenie, które możemy osiągnąć.