Podłogi drewniane, nowoczesne i stylowe

Drewno wykorzystywane jest w budownictwie i aranżacji wnętrz od wieków. Jest to materiał bardzo chętnie wykorzystywany przez właścicieli domów, który nigdy nie wychodzi z mody. Z drewna powstają między innymi Avancefloors – nowoczesne podłogi drewniane, które są ozdobą i komponują się z nowoczesnymi pomieszczeniami mieszkalnymi, czy biurowymi. Takie podłogi nadają pomieszczeniom aurę zgodności z naturą, tworzą przyjazną przestrzeń. Drewno to wspaniały, szlachetny, naturalny surowiec. Dlatego jego popularność nie przemija i nie przeminie.

Jakie są zalety nowoczesnej podłogi drewnianej?

Drewno ma szereg zalet, stąd jego popularność w budownictwie i wykończeniach. Jest niepowtarzalne jeśli chodzi o walory wizualne i trwałość. Jakie są jego najmocniejsze strony? Oto one:

  • drewno sprawia, że pomieszczenie jest bardzo komfortowe, gdyż ociepla je, sprawia, że czujemy się w pomieszczeniu lepiej, jest ono dla nas bardziej przytulne;
  • drewniana podłoga pasuje do różnych stylów wykończenia, jest bardzo uniwersalna, ponadczasowa, a zarazem trwała;
  • podłogi z wyraźnym wzorem słojów i sęków są piękną ozdobą pomieszczenia, daje domownikom poczucie bliskości z naturą;
  • nowoczesne podłogi z naturalnego drewna są przyjazne dla alergików, poprawiają samopoczucie;
  • niezależnie od aranżacji wnętrza, szeroka paleta wybarwień drewna daje możliwość dopasowania podłogi drewnianej do każdego stylu;
  • zapewniają nie tylko doskonały efekt estetyczny, ale są też bardzo odporne na zużycie, odkształcenia, zarysowania;
  • dają możliwość wykonania ogrzewania podłogowego, a  jednocześnie pomieszczenie nadal pozostaje przytulne i ekologiczne.

Jak dobrać kolor drewnianej podłogi do wnętrza?

Drewno wykorzystywane jest w budownictwie i aranżacji wnętrz od wieków

Najbardziej uniwersalną propozycją będzie dla wszystkich naturalnie wybarwione drewno. Jest to idealny kolor do pomieszczeń, w których mamy się czuć komfortowo i naturalnie, pomieszczeń wypełnionych np. kwiatami.

Do pomieszczeń, które są zaaranżowane w kolory pastelowe, popielate można zaproponować nowoczesne podłogi drewniane w odcieniach brązu i beżu. Stworzą one harmonijną całość w pomieszczeniu.

Do bardzo nowoczesnych pomieszczeń, które mają zachwycać podążaniem za trendami, można wykorzystać podłogi z bielonego drewna lub z egzotycznych gatunków drzew. Jasne deski dają odczucie elegancji, szyku, nowoczesności. Egzotyczne gatunki drewna to także szyk i elegancja, połączona z ciepłą, domową atmosferą relaksu i odpoczynku. Nowoczesne podłogi z drewna egzotycznego podkreślą indywidualny gust właściciela domu.

Funkcjonalność i cena nowoczesnej podłogi drewnianej.

Rozpatrując ten aspekt, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę, że nowoczesne podłogi z drewna to podłogi na wiele, wiele lat. Przy odpowiednim poszanowaniu mogą służyć nam kilka dekad. Tutaj kłania się kolejny aspekt, ich ponadczasowość. Mamy pewność, że w tym czasie będą one nadal zachowywały swój charakter, gdyż to, co dziś jest modną nowością, często szybko przemija. Natomiast drewno zawsze było i zawsze będzie ponadczasowe.

Dlatego też zakup podłogi drewnianej, choć droższy, w długim okresie czasu będzie najlepszą, najtańszą, inwestycją.

Jakie są klasy drewna wybierane do podłóg?


Drewno możemy podzielić na trzy podstawowe klasy. W zależności od producenta ten podział może być delikatnie różny, ale ogólna idea będzie taka sama. Mamy zatem:

  • klasa I, są to wyselekcjonowane deski, zazwyczaj pozbawione sęków o regularnych słojach i jednolitej barwie;
  • klasa II, są to deski, na których będą znajdowały się zdrowe sęki, słoje rozłożone są w dowolny sposób, a kolorystyka może być urozmaicona;
  • klasa III, należą do niej deski posiadające duże sęki, dowolny, przypadkowy układ słojów i tak samo dowolną kolorystykę.

Podsumowanie

Wybierając podłogę, nie sugeruj się tylko ceną, jaką musisz zapłacić dziś. Droższy zakup na przestrzeni czasu może być bardziej opłacalną inwestycją. Jeśli zdecydujesz się na nowoczesną podłogę drewnianą, to będziesz miał komfort, szyk i wrażenie kontaktu z naturą każdego dnia, robiąc po niej setki, tysiące kroków.